8MpWlo3WZjXQvI7O6hDehrHbGZeu0EipU5jF5wuo5z6BjRxWGXU2jgkSu8O3l3x0

Монети

Bitcoin, або Біткоїн — електронна валюта, концепт якої був озвучений 2008 року Сатосі Накамото, і представлений ним 2009 року, базується на самоопублікованому документі Сатосі Накамото.

Litecoin (от англ. lite — «легкий», англ. coin — «монета») — форк Bitcoin, пірингова електронна платіжна система, що використовує однойменну монету. 

Dogecoin — криптовалюта, заснована на Litecoin. Названа в честь інтернет-мему Doge. Була представлена 8 грудня 2013 року. 

Ethereum (Ефіріум, від англ. ether — «ефір») — платформа для створення децентралізованих онлайн-сервісів на базі блокчейну (децентралізованих додатків), що працюють на базі смарт-контрактів. 

Cardano був створений компанією по розвитку блокчейн технологій Input Output Hong Kong (IOHK) та Чарльсом Хоскінсоном, бувшим співзасновником BitShares, Ethereum та Ethereum Classic, і направлений на запуск смарт-контрактів, децентралізованих додатків, сайдчейнів та багатопотокових розрахунків. 

Karbo (KRB) - це децентралізована однорангова пірінгова обмінна мережа, яка не має централізованого управління і емітента, та забезпечує конфіденційність і анонімність операцій без посередників і регуляторів. “Карбованець” — це криптографічно захищена (зашифрована) інформація, а карбованці — це одиниці обміну, тобто одиниці інформації. Вони захищені від копіювання й підробки технологією “блокчейн”.

WAVES  - блокчейн-платформа для випуску криптографічних токенів та проведення краудфандингових компаній.

NEM - криптовалюта, написана на Java і JavaScript. Запущена 31 березня 2015 року.Монетою системи є XEM.

Aeneas (ASH) – соціально керована розподілена платформа, створена для внесення змін у діючу політичну систему шляхом проведення кампаній по зміні законів, створення вільних економічних зон та ініціювання радикальних нововведень.

KUB - токен криптовалютної біржі Richamster на базі блокчейну Waves. 

Dignity (DIG) - криптовалюта створена командою розробників Cryptobontix Inc., заснована на технології smart-контрактів Etherеum (токен ERC20), яка підкріплена цінними резервними активами (золото).

Dash - децентралізована платіжна система в формі криптовалюти на базі блокчейну, що використовує механізм анонімних транзакцій. Як і більшість криптовалют, у DASH немає централізованого управління - емісія відбувається при Майнінгу.

Monero, Монеро(XMR) - криптовалюта на основі протоколу CryptoNote, орієнтована на підвищену анонімність транзакцій. Криптовалюта з'явилася 18 квітня 2014 роки як форк Bytecoin.